Hukuki net

Dün bir akrabamın hukuki problemi için avukatıma danışmadan önce internette hukuk kelimesi ile ulaştığım özel bir siteyi tanıtmak istiyorum sizlere. Site www.hukuki.net . Aslında herkes biliyordur ama bilmeyenler için tanıtımını yapmaya ahdetmiştim.

 Hukuki.net kesinlikle bir ücretsiz hukuk danışma servisi değil, avukatlar sadece genel hukuki bilgiler veriyorlar ve özellikle şunları vurguluyorlar; lütfen avukatınıza danışın… Haklılar, nasıl doktor muayene etmeden karar veremezse bir avukat da konuyu enine boyuna incelemeden, sorular sormadan yanıtlayamaz, hatta yanıtlamamalı imiş. (site kurallarında yazıyor).

Şimdi sırası gelmişken hukuki net sitesini iyice tanıtmak istiyorum. Çünkü bugün avukata danışırken boş değil, gerçekten sormam gerekenleri sorarak ve çok verimli bir şekilde bitirdim danışmayı.

Gerçi nereden başlayacağımı da bilmiyorum çünkü yüzbinlerce sayfası var, hem de bedava hem de gizli değil, hem de özel üyelik gerektirmiyor…

En önemli ve en aktif bölümü hukuk forumları , ayrıca hukuki mevzuat bölümünde onbinlerce hukuki makaleler, kanunlar, yönetmelikler, mahkeme ve yargıtay kararları bulunmakta. Hele içtihatlar bölümüne girdim çıkamadım. Hukuk haberleri bölümü ise anlayabildiğim kadarıyla tam bir derya.

Sitemizin konusunu da ilgilendiren alan adı ihtilafları ve domain hukuku için yararlanabileceğiniz bilişim hukuku bölümünde MSN, E-Mail, Internet ve Bilişim Yoluyla İşlenen Suçlar, Web Siteleri ve Kapatılması, İnternette Hak ve Özgürlükler, Elektronik Ticaret, Elektronik Verilerin Delil Olarak Kullanılması, Elektronik Sözleşmeler, Elektronik İmza, Domain Uyuşmazlıkları hakkında bilgiler bulunmakta.

Ayrıca bir webmaster olarak harika bir bölüm yakaladım hemen de yararlandım. Orası yasal siteler bölümü. Buraya sadece hukuki açıdan sakınca olmayan siteler kabul ediliyor ki sağolsunlar bugün baktım sitemizi de kabul etmişler. Diğer bazı bölümleri ise hukuk blog ve harika bir wiki çalışması. Tabi site sadece Türkçe değil, bir de ingilizce hukuk forumları ve dünyadaki hukuk haberlerini yayınlayan legal news bölümleri de takdire şayan. Almanca hukuk bölümü de olan siteyi inanın gezerken yoruldum, daha binlerce sayfa olduğundan daha fazla yazamayacağım, reklama ihtiyacı yok ama bence gezin görün, hukuk öğrenin…

This entry was posted in Ingilizce, Türkçe and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.